مردم ,امام ,انقلاب ,کرمان ,خبرگان ,مجلس ,مردم کرمان ,مجلس خبرگان ,نماینده مردم ,خبرگان رهبری ,امام کاظم ,مجلس خبرگان رهبری ,خبرگان رهبری ادامه ,خ

چند «خانم» در «خندوانه» می‌خندند تا «مرد»ها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نفرت از آمریکا یکی از ریل‌هایی است که امام خمینی (ره) برای انقلاب اسلامی بنا نهادند، گفت: کاهش نفرت از آمریکا، نخستین راه نفوذ آمریکاست.

 آیت‌الله سید احمد خاتمی عصر امروز در نشست حکمت مطهر به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در محل حسینیه ثارالله کرمان اظهار داشت: نفرت از آمریکا یکی از ریل‌هایی است که امام خمینی (ره) برای انقلاب اسلامی بنا نهادند.

 چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟

وی ادامه داد: برخی می‌گویند، اواخر عمر امام راحل نامه‌ای به ایشان نوشتم که مشکل آمریکا را هم حل کنید، نامه شما محال است که به امام نرسیده باشد، اما امام جواب شما را دادند یا خیر؟

به نوشته فارس، نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: قطعاً امام جواب آن نامه را ندادند، چون اگر غیر از این بود در صدر لیست سایت شما قرار می‌گفت و معنایش این است که امام با بغض از آمریکا از دنیا رفت.

خاتمی با بیان اینکه وقتی شعار «مرگ بر آمریکا» آغاز شد که امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اضافه کرد: بعضی‌ها هفته قبل گفتند که باید از مردم بخواهیم «مرگ بر آمریکا» نگویند، اما من از آنها می‌پرسم که آیا شیطنت آمریکا کم شده که شما چنین خواسته‌ای دارید.

وی تشریح کرد: شیطنت آمریکا 37 برابر شده است، سوریه را چه کسی به این روز انداخته و کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به تکفیری‌ها، ایجاد گروهک تروریستی داعش آدمکش از سوی چه کسانی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تبیین کرد: در کدام جنایت دنیا، پای آمریکا وسط نبوده است؟ آن وقت افرادی بی‌صبرانه در انتظار این هستند که شعار «مرگ بر آمریکا» برداشته شود.

خاتمی توضیح داد: جالب این است که به آنهایی که محکم و استوار می‌گویند باید در برابر آمریکا ایستاد، افراطی و تندرو لقب می‌دهند.

وی یادآور شد: ریل انقلاب، ریل نفرت از آمریکاست، به دلیل اینکه آمریکا همان معاویه دیروز است، باید از امام قهرمان‌مان مقاومت در برابر این شیاطین را درس بگیریم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: کاهش نفرت از آمریکا نخستین راه نفوذ آمریکاست، آنها که می‌خواهند راه آمریکا را به کشور باز کنند نخستین گامشان این است.

خاتمی متذکر شد: امروز روز شهادت امام قهرمان و مقاوم امام کاظم (ع) است، ایشان سال‌های آخر عمر خویش را در حبس ابد بودند.

وی ادامه داد: در ایام شهادت و ولادت معصومان (ع) باید درس بایسته بگیریم و درس بایسته از این مکتب مقاومت و ایستادن بر موضع حق است، امام کاظم (ع) در شرایط بسیار سخت و سیاه چال‌های هارون مقاومت کردند و خم به ابرو نیاوردند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: شرایط زمان ما به اندازه امام کاظم (ع) دشوار نیست، اما دقیقاً همان اهدافی که هارون در دستگیری امام داشت، همان اهداف را آمریکایی‌ها دارند.

خاتمی تشریح کرد: اگر کسانی می‌خواهند هارون‌الرشید مجسم را ببینند، اوبامای جنایتکار و دولت آمریکا، دول نوکر آمریکا یعنی عربستان، بحرین نمونه آن هستند.

وی ادامه داد: آنچه ما امروز از امام کاظم (ع) به یاری خداوند می‌آموزیم، مسئله مقاومت در راه حق است، روشن است که کسانی درصدد تغییر ریل انقلاب هستند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: بعضی درصدد هستند آن ریلی که امام راحل عظیم‌الشأن برای انقلاب درست کرد و مقام معظم رهبری آن را ادامه داد، تغییر دهند و اینجاست که بیداری مردم و هوشیاری بسیجیان را می‌طلبد.

خاتمی، ریل اول انقلاب را خدا، معنویت و عشق به خدا عنوان کرد و اظهار داشت: انقلاب ما و راهپیمایی‌ها از مساجد آغاز شدند و اوج انقلاب ما محرم بود.

وی تصریح کرد: دین، معنویت و عشق به خدا مردم را به صحنه کشاند و 37 سال است که مردم مقاوم در این مسیر هستند و همین ریل انقلاب را نگه می‌دارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: امام راحل فرمودند که تمام مقصد ما مکتب ماست، اساساً حکومت مأموریت دارد که ریل دین و معنویت را تقویت کند و جاده بهشت را به مردم نشان دهد.

خاتمی افزود: حقیقت این است که دنیای غرب به کمک فضای مجازی درصدد تغییر این ریل است، فضای مجازی که در دسترس همه هست، حتی از طریق تلفن همراه.

وی بیان کرد: خانواده‌ها بدانند که آمریکا در فضای مجازی در حقیقت جنگ نرم تمام‌عیار به راه انداختند و دنبال این هستند که فرهنگ زندگی دینی خانوادگی را تبدیل به زندگی غربی کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان عنوان داشت: در این تغییر فرهنگ، حجاب رنگ می‌بازد و جای خود را به بدحجابی و بی‌حجابی می‌دهد و اختلاط محرم و نامحرم عادی می‌شود،

خاتمی گفت: اینکه پسرهای جوان‌ را در یکی از دانشگاه‌ها داخل خوابگاه دختران می‌آورند و رئیس دانشگاه می‌گوید دختران و پسران باید راه تعامل را یاد بگیرند، والله این تغییر ریل است.

وی با بیان اینکه صدا و سیمای ما یک دانشگاه است و انتظار زیادی از آن می‌رود، تشریح کرد: چند خانم در برنامه خندوانه می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم به چه قیمتی می‌خواهید شادی باشد به قیمت شکستن حریم؟

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: خط انقلاب، خط دین و ارزش‌هاست، اگر این راه تغییر یابد از انقلاب چیزی نمی‌ماند، وقتی حساسیت دینی کم شد، نتیجه چنین چیزهایی می‌شود.

خاتمی افزود: انتقاد من از رویکرد است، هرگز نمی‌گویم مسئولان صدا و سیما قصد تغییر ریل انقلاب را دارند، مردم را شاد نگه دارید، اما نه با روشی که دین نمی‌خواهد. 

وی خاطرنشان کرد: بخواهیم پای پرچم انقلاب بمانیم باید به خط انقلاب حساس باشیم، انقلاب ما برای خدمت به دین و حضور دین در صحنه است.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: دومین ریل انقلاب عرصه حاکمیت ولی‌فقیه‌ است، چند اصل قانون اساسی مسئله ولایت‌فقیه را به عنوان ستون فقرات انقلاب اسلامی مطرح کردند.

وی اظهار داشت: اگر روزی این ریل برود، نظام ما طاغوتی می‌شود، اسلامی بودن این نظام به این است که جانشین ولی‌عصر(عج) یعنی ولی‌فقیه حاکمیت داشته باشد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی، رادیو بی‌بی‌سی رهبرسازی می‌کرد، این در اسم فرصت‌طلبی و سوار بر موج شدن بود، شیوه مقابله با ولایت در آن زمان رهبرسازی بود، اما الان رنگ باخته و همه می‌دانند که تنها کسی که می‌تواند کشور را اداره کند، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) است.

خاتمی خاطرنشان کرد: این حقیقتی است که اعتراف می‌کنیم، اگر قدرت ولایت‌فقیه نباشد، مشکل ایران بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: ریل حدوث انقلاب، ریل ولایت‌فقیه است، اوایل منافقان و نهضت آزادی وارد میدان شدند و حتی شیوه امام را محکوم می‌کردند، زندان هم رفتند اما رژیم شاه آخ نگفت.

وی عنوان کرد: از وقتی یک فقیه و مرجع وارد میدان شد، قطره‌ها را دور هم جمع کرد و دریا را به طرف کاخ طاغوتی‌ها سیر داد و سیل مردم حکومت 2500 ساله را برد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان متذکر شد: طی 37 سال انقلاب اسلامی، هرکس منکر این واقعیت باشد که ولایت‌فقیه کشور را حفظ کرده، منکر حقیقت بدیهی است.

خاتمی ابراز داشت: در جنگ جهانی دوم قحطی غوغا می‌کرده و نان آلوده به خاکستر به مردم می‌دادند، اما در هشت سال جنگ تحمیلی، یک روز کشور ما بحران و قحطی را ندید.

وی گفت: در 200 سال اخیر هر وقت ایران با یک کشور دیگر درگیر شده، بخشی از کشور را از دست دادیم و تنها دوره‌ای که یک وجب از ایران به دست دشمن نرسید، هشت سال دفاع مقدس بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: همه مسئولان باید متوجه باشند که مشروعیت آنها مشروط به ولایت‌فقیه است، اگر مردم دیدند که مسئولی شعار ولایت می‌دهد، اما عملکردش به شکل دیگری است از چشم آنها می‌افتند.

خاتمی، اعتماد به نفس ملی را از دیگر خطوط انقلاب دانست که توسط امام خمینی (ره) بنا نهاده شد و عنوان کرد: امام راحل با همین اعتماد به نفس ملی، حکومت سلطنتی را که دنیا از آن حمایت می‌کرد، سرنگون کرد و افرادی درصدد شکستن این ریل هم هستند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا با خوی استکباری خود می‌گوید، شما حرف ما را بپذیرید، آنها که درصدد تغییر ریل انقلاب می‌گردند دنبال مذاکره هستند، اما بدانند تا آمریکا آدم نشده این آرزو را به گور می‌برند.

وی افزود: همانطور که روز گذشته «ما می‌توانیم» جواب داد و «مرگ بر شاه»، شاه را سرنگون کرد، «مرگ بر آمریکا» نیز آمریکا را در دنیا بی‌حیثیت می‌کند، هرجا اوباما پا می‌گذارد، تظاهرات میلیونی علیه او به راه می‌افتد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ریل و خط بصیرت نیز مدنظر امام راحل بوده است، طی 37 این ریل انقلاب را نگه داشته و نگه می‌دارد، آمریکا بنا ندارد دست از دشمنی بردارد، قصه 2 میلیارد دلار راهزنی در چشم جهانیان است.

وی تصریح کرد: این نشانه همان است که بارها مقام معظم رهبری فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست، بصیرت به ما می‌گوید راهی غیر از مقاومت در برابر زیاده‌گویی آمریکا برای ملت ایران باقی نمانده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تشریح کرد: راه ما مقاومت در برابر سلطه استکبار و درس امروز ما از مکتب امام قهرمان شهیدمان امام کاظم (ع) مقاومت در مقابل زور است که مردم در آن سربلند هستند.

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی، گفت: حضور بیش از 60 درصدی در انتخابات پارلمانی دنیا کم‌نظیر است.

وی افزود: در شهرهای اروپایی نهایت حضورشان 50 درصد است، اما در کشور ما بیش از 60 درصد در انتخابات شرکت کردند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، خطاب به مردم کرمان عنوان کرد: شما امتحان بصیرت هم دادید، من سومین دوره‌ای است که افتخار نمایندگی مردم کرمان را دارم و هیچ دوره‌ای تخریب و رفتار ناجوانمردانه در این حد نبود.

خاتمی اظهار داشت: بنا ندارم تلخی‌های دوران انتخابات را به رخ بکشم و تکرار کنم، اما بنا دارم حماسه شما را زنده نگه دارم، رادیو آمریکا و بی‌بی‌سی هر شب به شما مردم می‌گفت که به خاتمی رأی ندهید.

وی توضیح داد: همفکران داخلی آنها هم در سایت‌ها و فضاهای مجازی تخریبی نبود که انجام ندهند، اما رأی بیش از 702 هزار نفری شما مشت محکمی به دهان اینها بود و نشان داد شما مردم بصیر هستید و تحت تأثیر دروغ‌ها و لجن‌پراکنی آنها نیستید.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: شما آمریکا و انگلیس را افسرده کردید و همفکران آنها هم افسرده شدند، تحلیل‌های نادرستی که ناشی از عمق ناراحتی بعضی‌ها است، ریشه در این امتحان خوب شما دارد.

خاتمی همچنین بسیج را شجره طیبه دین، معنویت و عشق به خدا عنوان کرد و گفت: آمار افتخارآمیزی است که در استان کرمان از هر سه نفر، یک نفر بسیجی است.

وی در پایان اضافه کرد: خروجی این تفکر بسیجی آن چیزی است که در انتخابات اتفاق افتاد و معنایش این است که شما همچنان قهرمانانه در صحنه دفاع از انقلاب و ولایت به یاری خداوند ایستاده‌اید.

منبع : نیک صالحی

منبع اصلی مطلب : وبلاگ تفریحی تونل
برچسب ها : مردم ,امام ,انقلاب ,کرمان ,خبرگان ,مجلس ,مردم کرمان ,مجلس خبرگان ,نماینده مردم ,خبرگان رهبری ,امام کاظم ,مجلس خبرگان رهبری ,خبرگان رهبری ادامه ,خ
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟